Yenidoğanın Kulak Şekil Bozukluklarının Tedavisi

Yenidoğanın Kulak Şekil Bozukluklarının Tedavisi

Introduction générale

KULAK ŞEKİL BOZUKLUKLARININ AMELİYATSIZ ÇÖZÜMÜ:

Yenidoğanlarda kepçe kulak ve kulak kıvrımı şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir tür silikon aparattır. Kulak şekil sorunlarını çok iyi bilen bilim insanları tarafından tasarlanan ve sağlığa uygun malzemeden üretildiği için güvenle kullanabilirsiniz.

KULAK KEPÇESİ ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA YÜZDE 90’DAN FAZLA BAŞARI:

Uygulama sağlık kurumlarında, sadece birkaç dakika içinde tamamlanır. Sadece 4 ila 6 hafta sonra, kulaklar normal sekline ulaşacaktır. Bu basit uygulama bebeğinizin duymasını, konforunu, emmesini olumsuz etkilemez. Aparat tamamen bebeğinizin rahatını gözetecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulama sırasında ve takip eden süreçte bebeğiniz herhangi bir rahatsızlık duymaz.

Yenidoğan bebeklerin %20-35’inde kulak şekil bozuklukları görülür. Dış kulaktaki şekil bozuklukları basit bir estetik sorun olarak görülse de çocuğun zihinsel ve duygusal gelişimini olumsuz etkileyebilir. Çalışmalar çocuklarımızın kulakları ile ilgili farklılıklarının, akranları tarafından alay konusu edilebileceğini, bu durumun çocuklarda kaygı bozukluğu yaratabileceği, özgüven, özdeğer duygularını sarsabileceğini göstermektedir.

TÜM TİPLERDEKİ ŞEKİL BOZUKLUKLARININ TEDAVİSİ:

Genelde bebek kulağı şekil bozukluklarının zamanla düzeleceği beklentisi ile takip edildiği, bir düzelme olmadığında ise cerrahi çözümlere başvurulduğu bilinmektedir. Yıllarca sürebilecek bu endişeli bekleyiş̧, bebeğinizin ilk haftalarında uygulama yapılarak son bulabilir. Bu bebeğinizin kulağını tamamen ve kalıcı olarak düzeltecektir.

Aparat, yenidoğan bebeğin ilk ayında kulak yapısını iyi bilen’’Yenidoğan (Neonatoloji)’’  uzmanı Prof. Dr. Ali Haydar TURHAN  tarafından yerleştirilir. Bebeğin duymasını, konforunu, emmesini etkilemez; tamamen bebeğinizin rahatını gözetecek şekilde tasarlanmıştır. Cerrahi gerektirebilecek kulakları ilk 1 ayda düzelten devrim niteliğinde bir tedavidir.

KULAK ŞEKİL BOZUKLUKLARI BEBEĞİN İLK AYINDA ÇÖZÜLÜYOR:

Bebeğinizin kulaklarının kendi halinde zamanla düzelebileceğini umarak kaygı duymanıza ya da cerrahi işlem için uygun yasa gelmesini beklemenize gerek kalmadı. Artık uygulama sayesinde kulak şekil bozuklukları kısa surede ve kalıcı olarak düzelmektedir.

  • Birçok bebek (doğan bebeklerin %20 ile %35’i arası) bir çeşit kulak deformitesi ile doğmaktadır.
  • Çoğunluğu kendi kendine düzelmemekte ve bazılarında zaman geçtikçe bozukluk artmaktadır.
  • İleride düzeltici cerrahi gerektirebilecek durumlar bebeğinizin ilk haftalarında tam ve kalıcı olarak düzeltilebilmektedir.
  • Yenidoğan bebeklere uygulanır. (İdeal zaman 4 haftalıktan öncedir.) Ne kadar erken olursa o kadar iyi.
  • Bu yöntem ile binlerce bebeğin kulağını başarıyla düzeltmiştir. Sadece kozmetik değil zihinsel ve duygusal iyilik halini destekler.
  • Uygulama güvenlidir, rahatsızlık yaratmaz ve işe yarar.